únor 2020


Ú N O R 2020

O jarních prázdninách jsme s klienty Domovinky uskutečnili výlet do populárně naučného centra "Velký Svět techniky" v Ostravě Vítkovicích. Klienti si mohli vyzkoušet různé techniky a pokusy ve čtyřech stálých interaktivních expozicích v prostranství tří podlaží zdejšího muzea. Na konci našeho vědeckého bádání jsme shlédli přírodovědný film o podmořském světě v 3D kvalitě z produkce BBC.

Jedno pondělí jsme se vydali do Rehabilitačního centra v Opavě, kde jsme v bazénu relaxovali cvičili a trénovali plavání. Po dovádění v bazénu jsme se zahřáli v sauně.

Únor patří Valentýnu, proto jsme také vyráběli valentýnská přání a upekli jablečný moučník ve tvaru srdce.

K dalším aktivitám v tomto měsíci patří vodění medvěda a masopust. Ve spolupráci s Domovem seniorů Sv. Zdislavy jsme uspořádali pro klienty Domovinky i Domova vodění medvěda, se kterým si všichni mohli zatančit a zazpívat.

Nevšedním kulturním zážitkem pro naše klienty byla humorná komedie Saturnin, kterou jsme shlédli v Slezském divadle.

Poprvé nás navštívila fenka Abú s paničkou při Canisterapii. Poslední únorové dny jsme pozvali do Domovinky klienty služby Anima Viva. Únorový zimní měsíc jsme završili masopustním průvodem, tancem a přichystaným hodováním.