Fotogalerie z akcí v Domově

Když přijdou za námi pejsci, vždy se vrátíme v myšlenkách domů, kdy jsme měli vlastního pejska. Při canisterapii si pejsky hladíme, schováváme jim jídlo a koukáme, jak ho mistrně rychle najdou. Také je kartáčujeme, nebo jen tak hladíme.

Dnes jsme se vypravili k jezeru, abychom se ovlažili, zaplavali si a jen tak relaxovali v přírodě. Sluníčko nám zezačátku moc nesvítilo, ale nakonec nás svými paprsky hřálo. U vody jsme si dali i svačinu, zmrzlinu, kávu a pivo. Na co měl kdo chuť. Bylo to moc fajn dopoledne.

Dnešní den pokračoval dalším skvělým zážitkem. Pod kaštanem na zahradě jsme přivítali léto tím, že jsme místo svačiny opékali buřty. Zapili jsme je nealkoholickým pivem, povídali jsme si a zazpívali i trampské písně. Bylo to moc fajn.

Dnešní dopoledne bylo plné úžasných písniček v podání dětí z církevní školy sv. Ludmily v Opavě. Písně zpívané ve slezském nářečí a dokonce i vícehlasně nás pohladily u srdce. K tomu byly děti krásně ustrojeny, děvčátka měly na hlavách věnečky a červené sukýnky.

Dnes byla naše pravidelná bohoslužba slova obohacena předáváním hodnocení od s. Filomény. Každému z nás vytvořila "čestné uznání" na míru. Také nám předala pozdravy arcibiskupa pražského a primase českého Mons. Jana Graubnera a zazpívala písničku složenou pro danou chvíli. Byli jsme dojatí, došla nám všechna slova. Ale i my jsme chtěli s. Filoméně...

S příchodem hezkého počasí už zase můžeme poznávat krásy Opavy a okolí. Dnes jsme vyrazili do Kravař. Prošli jsme zámeckým parkem, viděli zámek. Zašli jsme si do cukrárny na zmrzlinu a kávu. Také jsme navštívili zahradu Domova sv. Hedviky. Výlet se nám moc líbil. Kapacita našeho auta je omezená, proto můžeme na výlet vždy jen v omezeném počtu. Léto...

Dnes jsme si povídali o bylinkách. O jejich léčivých účincích, o tom, kde rostou a jak je užívat. Každý z nás se pokusil poznat nějakou bylinku. Slíbili jsme si, že si budeme při našich aktivitách vařit bylinkový čaj, ať jsme zdraví.