Fotogalerie z akcí v Domově

V úterý 13.02.2024 jsme si na masopustní posezení sami připravili masky i výzdobu místnosti. Měli jsme usmažené koblížky, které k masopustu bezesporu patří. Také chlebíček a přípitek na zdraví našich dvou oslavenkyň, kterým jsme u této příležitosti poblahopřáli. Společně jsme si popovídali o tradicích a zazpívali si.

V úterý 06.02.2024 jsem se sešli v našem společném vzpomínkovém "obýváku", který máme vybavený nábytkem, jako kdysi doma. Povídali jsme si o tom, jak to kdysi všechno bylo. Zavzpomínali jsme na naše mladá léta, zazpívali si a také jsme si přečetli aktuální zprávy z r(R)egionu.

V pátek 12.01.2024 jsme se sešli se s. Filomenou, se kterou se pravidelně každý týden setkáváme. Vypráví nám příběhy jak biblické tak i ze života. Často se společně také modlíme růženec. Dnes to byl bolestný růženec.

Cvičení a protahování v sedě patří k našim pravidelným týdenním aktivitám. Tentokrát jsme cvičili s overbally, kdy jsme trénovali motoriku, posilovali svaly na rukou i na nohou. A také jsme cvičili postřeh, kdy jsme si s nimi nejen vzájemně házeli, ale i kopali.

Pečení se stalo naší takřka pravidelnou čtvrteční aktivitou. Dnes jsme jsme opět pekli, a to šátečky a rohlíčky z listového těsta. Práci jsme si rozdělili. Někdo rozvaloval těsto, jiný ho rozdělil na kousky a přidal višňový či jahodový džem. Zabalené kousky jsme potřeli rozšlehaným vajíčkem a upekli. Moc se nám to povedlo, a když jsme si šátečky a...

V úterý 09.01.2024 nás navštívili tří králové z Denního stacionáře Domovinka. S sebou měli kasičku Tříkrálové sbírky, do které jsme všichni rádi přispěli, neboť peníze budou pak použity na potřebné, charitativní účely. Dostali jsme kalendář a cukr a my jsme je na oplátku obdarovali ještě perníkovým srdcem.

V pátek 05.01.2024 nás navštívili Kolibříci z Církevní základní školy sv. Ludmily v Opavě, kdy nám přinesly krásné dárky v podobě záložek do knihy a květů ze dřeva. Oboje vlastnoručně děti vyráběly. Měly také připravené pásmo písniček, které nám zazpívaly za doprovodu kytary. Některé písničky jsme si zazpívali společně s dětmi.

V pátek 22.12.2023 jsme si udělali hezké odpoledne s cukroví a svařákem. Ochutnávali jsme nejen cukroví, které jsme si sami upekli, ale i od našich blízkých, které nám donesli. U toho jsme si zazpívali koledy a povídali si o vánočních zvycích.

Ve čtvrtek 21.12.2023 nás navštívil primátor města Opavy pan Tomáš Navrátil. Osobně nám všem popřál příjemné a požehnané Vánoce a donesl nám drobný dárek. Při výborném občerstvení jsme si společně zavzpomínali na to, co nás potkalo a seznámil nás s tím, co nás čeká v Opavě příští rok. Zazpívali jsme si společně koledy. Pan primátor nám přislíbil,...