únor 2019

Společné dny v Domovince

Zdravíme vás v tomto zasněženém týdnu. V pondělí jsme se seznámili s novým klientem a pro nově příchozí i s naší novou pracovnicí Anetou. Dále jsme pokračovali v nácviku jemné motoriky výrobou lyžařů. Stihli jsme navštívit i knihovnu a zapůjčit si zajímavé knihy. Odpoledne jsme se věnovali společenským hrám, prohlížení knih, zajímavým dokumentům, vše dle přání klientů. V úterý probíhala muzikoterapie, pobyt venku a návštěva naší oblíbené galerie. Odpoledne probíhalo předčítání a základy práce na PC. Ve středu probíhalo kondiční cvičení, pohybové hry, výtvarná činnost a nácvik soustředění v hledání konkrétního textu.

Ve čtvrtek to u nás všude nádherně vonělo. Připravovali jsme společně domácí kynuté buchty s mákem. Odpoledne jsme se věnovali předčítání a nácviku práce s počítačem. V pátek jsme se věnovali krásnému tvoření s nácvikem jemné motoriky. Po svačině jsme vyrazili do města. Zažili jsme spoustu nových a zajímavých situací. Navštívili jsme školu a Okresní soud. Nadchla nás prohlídka budovy soudu, která byly spojena s rentgenováním batohu a procházením bezpečnostním rámem. Po obědě probíhal filmový klub a příprava karnevalových masek.

Všem přejeme krásný víkend a těšíme se na nový týden.

Kolektiv Domovinka

Valentýnské tvoření v Domovince

Pohádkový týden v Domovince

Tento týden začínáme bez sněhové pokrývky, ale snad bude více sluníčka. V pondělí dopoledne jsme trénovali paměť a po svačině nacvičovali nakupování v různých typech obchodů. Odpoledne probíhalo předčítání a nácvik individuální práce s počítačem. Úterý probíhalo pohádkově. Prožili jsme nádherné interaktivní dopoledne v Památníku Petra Bezruče. Téma bylo Slezsko v pohádkách a pověstech. Stihli jsme se věnovat i výbornému jídlu, kde jsme společně připravili rajskou polévku, reminiscenci s prohlížením fotografií a nácviku hledání spojů na internetu.

Ve středu si někteří z nás šli procvičit nakupování, jiní trénovali jemnou motoriku a ostatní pokračovali v reminiscenci. Společně jsme si potom připravili nepečený zákusek jako přípravu na čtvrteční svátek. Čtvrtek byl plný lásky a pohody. Vytvořili jsme krásná přání, pochutnali jsme si na vynikajícím dezertu, obdarovali se milou pozorností a procvičili paměť. Na závěr dne probíhal film ve filmovém klubu. V pátek jsme si vyrobili ptačí budky i s ptáčkem. Později jsme vyrazili do přírody, kde bylo slyšet první jarní štěbetání. Cílem našeho putování bylo vlakové přemostění, kde jsme pozorovali vlakové soupravy, které vjížděly do stanice.

Všem přejeme poklidný víkend.

Kolektiv Domovinka