Srpen 2019

Druhý prázdninový měsíc jsme v Domovince pojali více výletně. S klienty jsme ho nazvali "dovolenkový měsíc."

Ač jsme v srpnu provozovali v Domovince klasické aktivity, jako jsou návštěvy knihovny, luštění křížovek, muzikoterapie, trénování jemné motoriky, čtení, luštění křížovek, pečení, vaření, nakupování a další aktivity, tak byl tento měsíc výjimečný v množství uskutečněných výletů.

S klienty jsme si užili výlet na Slezskou Hartu, kde jsme absolvovali plavbu výletní lodi po celé přehradě. Jelikož nám přálo počasí a svítilo sluníčko, stihli jsme se také okoupat.

Vydali jsme se také na celodenní výlet do Raduně, kde jsme navštívili zámek a zámeckou zahradu. Průvodkyně nám řekla mnoho zajímavých informací o tomto zámku.

Uskutečnili jsme i celodenní výlet do Hlučína, kde jsme navštívili muzeum. Čekala nás výstava s názvem "Vládci noci," která byla zajímavá tím, že byla celá ve tmě a my jsme si sami svítili baterkami.

Další celodenní výlet byl uskutečněn do vesnice Otice, která vyhrála krajské kolo Vesnice roku 2019. Zde jsme navštívili les, společně jsme posbírali pohozené odpadky a pomohli jsme tak životnímu prostředí.

Prázdniny jsme zakončili výletem do města Kravaře, kde jsme navštívili další Zámek se zámeckou zahradou a rybníkem. Paní průvodkyně nás provedla s velmi naučným výkladem. Byli jsme obdarováni malými dárečky. 

V srpnu jsme také pokračovali v aktivitě z července, kterou jsme věnovali planetám sluneční soustavy. S klienty jsme společně vytvořili vesmírný obraz a létající talíř.