říjen 2018

Barevný podzim

Vyzkoušeli jsme si znalosti v koření z celého světa. Voňavá smyslová aktivizace zapojila čich, hmat a zrak. Prováděli jsme nácvik psaní a trénink paměti. Procházky s větší pohybovou aktivitou zahřály a protáhly každého. Po obědě jsme předčítali a hádali připravená pořekadla. Další den byl den plný pokusů a divadelního veselí a také jsme zkoušeli sílu větru bez zátěže a se zátěží. Prověřili jsme si nejen matematické znalosti, ale i kondičku při sportovní aktivitě. Jeden čtvrtek jsme celý den věnovali přírodním surovinám. Nejprve jsme s přírodninami procvičovali jemnou motoriku a pak jsme v kuchyni vyráběli křížaly, krájeli kdoule a pekli jedlé kaštany. Nová chuť nás všechny mile překvapila. Jeden den jsme si obohatili návštěvou Slezského muzea. A také jsme využili poslední slunečný den a uskutečnili jsme tematickou procházku městem, kde jsme navštívili nejznámější místa Opavy.

Další týden jsme procvičovali jemnou motoriku výrobou skřítků. Stihli jsme i kondiční cvičení v přírodě, dřív než začalo pořádně foukat. Středa druhého týdne byla ve znamení zpěvu, her a cvičení. Ráno jsme nacvičovali koledy, divadelní představení a písně na pěveckou soutěž. Později jsme trénovali postřeh, hod na cíl a soustředění. Jedno říjnové dopoledne to u nás krásně vonělo. Jablečný dezert se skořicí chutnal skvěle. Věnovali jsme se i hraní společenských her i nácviku práce s PC.

Neopakovatelným zážitkem v říjnu byla návštěva hlavního města Prahy. Navštívili jsme skvělou výstavu lega, kde jsme viděli hodně krásných a zajímavých věcí (např. horskou dráhu, Karlštejn, vlakové nádraží, Ještěd, ruské kolo a spousta dalších staveb a výrobků z lega), muzeum voskových figurín Grévin, kde jsme se vyfotili s celebritami, Pražský orloj v pravé poledne, vyhlídkovou věž Staroměstské radnice s historickými prostory a nakonec jsme se všichni svezli metrem.