říjen 2018

Barevný podzim

Zdravíme všechny z podzimního týdne. V pondělí jsme si vyzkoušeli znalosti v koření z celého světa. Voňavá smyslová aktivizace zapojila čich, hmat a zrak. Vyzkoušeli jsme si i nácvik psaní a trénink paměti. Pozdější procházka s větší pohybovou aktivitou zahřála a protáhla každého. Odpoledne jsme předčítali a hádali připravená pořekadla. V úterý byl den plný pokusů a divadelního veselí. Ráno jsme se všichni zapojili do tvoření scénáře k divadelní hře a později jsme zkoušeli sílu větru bez zátěže a se zátěží. Středa prověřila nejen matematické znalosti, ale i kondičku při sportovní aktivitě. Odpoledne patřilo knihám a filmovému klubu. Ve čtvrtek jsme celý den věnovali přírodním surovinám. Nejprve jsme s přírodninami procvičovali jemnou motoriku a pak jsme v kuchyni vyráběli křížaly, krájeli kdoule a pekli jedlé kaštany. Nová chuť všechny mile překvapila. V pátek jsme cestovali do světa zvířat. Na stejné téma jsme zaměřili trénink paměti a křížovku. Den jsme si obohatili návštěvou Slezského muzea. Všem přejeme krásný víkend plný pohody.

19. 10. 2018 Kolektiv Domovinka

Podzimní čas

Podzim se nám již ohlásil natrvalo. V pondělí jsme trénovali paměť, grafomotoriku a psaní. Využili jsme taky poslední slunečný den a uskutečnili jsme tematickou procházku městem, kde jsme navštívili nejznámější místa Opavy. V úterý jsme procvičovali jemnou motoriku výrobou skřítků. Stihli jsme i kondiční cvičení v přírodě, dřív než začalo pořádně foukat. Středa byla ve znamení zpěvu, her a cvičení. Ráno jsme nacvičovali koledy, divadelní představení a písně na pěveckou soutěž. Později jsme trénovali postřeh, hod na cíl a soustředění. Ve čtvrtek to u nás krásně vonělo. Jablečný dezert se skořicí chutnal skvěle. Věnovali jsme se i hraní společenských her i nácviku práce s PC. Všem přejeme krásné podzimní dny.

29. 10. 2018 S pozdravem kolektiv Domovinka

Informace ohledně Prahy

Navštívili jsme skvělou výstavu lega, kde jsme viděli hodně krásných a zajímavých věcí (např. horská dráha, Karlštejn, vlakové nádraží, Ještěd, ruské kolo a spousta dalších staveb a výrobků z lega), muzeum voskových figurín Grévin, kde jsme se vyfotili s celebritami, Pražský orloj v pravé poledne, vyhlídkovou věž Staroměstské radnice s historickými prostory a nakonec jsme se všichni svezli metrem....