prosinec 2018

Adventní neděle 3. 12. 2018 

Náš předvánoční čas byl naplněn bohatou aktivitou. Nacvičovali jsme divadlo, trénovali jemnou motoriku, soustředění, taktickou zručnost. Probíhal nácvik žehlení, kreativní tvoření, zpívání s kytarou, vyrábění dárků. Povedlo se nám divadelní představení, zpívání koled i nádherná návštěva v Domově pro seniory, kde jsme byli ti nejkrásnější čerti, andělé a jeden fantastický Mikuláš, kde jsme si povídali o zimním ročním období a pustili si film na přání.

Druhý adventní týden jsme začali procvičováním jemné motoriky tematicky zaměřené na adventní čas. Navštívili jsme knihovnu, kde jsme pracovali s interaktivní knihou s adventní tématikou a vyrobili přání formou koláže. Ve stacionáři jsme vyráběli vánoční svícen z jablka a po svačině jsme navštívili galerii, kde probíhalo čtení dle vlastního výběru. Další den jsme navštívili muzeum se vzdělávací výstavou Štědrý večer. Mohli jsme si vyzkoušet pletení vánoček, pouštění lodiček, kostým Lucie, vánoční vůně i věštění budoucnosti. Shlédli jsme i dvě další výstavy-Mauglí a zvířata v Evropě. Sami jsme si vytvořili krásnou vánoční pohodu. Výroba betlému, zpěv koled i vánoční vzpomínání nás hřálo u srdce.

DS Domovinka uspořádala Mikulášské předvánoční posezení s klienty, rodinnými příslušníky a zaměstnanci Domovinky vánoční posezení, na kterém proběhlo předání dárečků z projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata 2018.