listopad 2019

Kromě  běžných  denních  aktivit,  jako  jsou  návštěvy knihovny,  muzea, trénování pamětí, muzikoterapie, vaření, pečení
a  nakupování,  jsme dušičkové dny užívali v duchu oslav,  protože většina našich klientů slaví v tomto měsíci narozeniny.

Mimo těchto aktivit jsme se účastnili komentované exkurze Slezské tvorby a tak jsme se dozvěděli zajímavosti o výrobě vánočních baněk. Klienti si vyzkoušeli zdobení vlastních baněk. Dále jsme se zúčastnili slavnostního průvodu na Svatého Martina.

Nevynechali jsme ani výlet vlakem, díky rodině Honzy Nedvídka, jsme se vydali na akci do pivovaru "Hasič" do Bruntálu. Zde pro nás majitel pivovaru připravil poutavou exkurzi o výrobě piva s ochutnávkou nejen piva, ale i zajímavých pivních pokrmů.

V druhé půlce měsíce jsme se věnovali pečení perníčků, rohlíčků a lineckého cukroví a trénování hudebního vystoupení k chystané akci na první adventní neděli.

Poslední listopadový den nás návštěvou příjemně překvapili manželé Karel a Eva Baranovi z Neplachovic, se kterými jsme  strávili  zábavné  dopoledne,  kteří  klientům  a  Domovince  vyrobili  krásného  anděla a adventní  věnec na dveře,
za který moc děkujeme.