listopad 2018

Podzimní dny

Všechny srdečně zdravíme na konci tohoto týdne. V pondělí jsme se věnovali umění. Nacvičovali jsme divadelní představení a básně. Později jsme vyrazili na podzimní výlet do přírody. Odpoledne jsme si předčítali a povídali o krajových zvycích. V úterý jsme se loučili s krásným počasím poctivým opékáním. Zvládli jsme přípravu špekáčků, rozdělávání i chystaní ohně. Během dne došlo i na cvičení grafomotoriky a nacvičování písní. Ve středu jsme se věnovali kondičnímu cvičení a návštěvě krásné galerie Bludný kámen, kde jsme shlédli komentovanou výstavu zahraničních umělců. Ve čtvrtek jsme měli pro všechny připravené překvapení v podobě výletu na Církevní konzervatoř Německého řádu. Shlédli jsme tajemné prostory se skřítky, zaposlouchali se do zpěvu operní zpěvačky, nahlédli do zázemí umělců a zkoumali útroby klavíru. Báječný den jsme si ještě okořenili přípravou výtečných povidlových šátečků. V pátek jsme prožili den zábavy, ale i pekelného soustředění. Probíhal turnaj ve společenských hrách, výzdoba společných prostor i trénink paměti pomocí interaktivní hry

16. 11. 2018 Přejeme hezký víkend. Kolektiv Domovinky


Příjemné dny v Domovince

Týden utekl jako voda a je zde opět pátek. Pondělí jsme zahájili muzikoterapií. Obdrželi jsme jako krásný dar několik hudebních nástrojů, které jsme hned vyzkoušeli. Odpoledne jsme předčítali a trénovali taktickou zručnost. Úterý se nám taky vydařilo. Začali jsme tréninkem paměti, nácvikem vánočních písní a odpoledne jsme si zpříjemnili zpěvem s kytarou. Ve středu byl slavnostní den. Tvořili jsme přání, hráli narozeninové riskuj, ochutnali vynikající dort a byli na procházce. Ve čtvrtek jsme trénovali jemnou motoriku, pekli perníčky, loupali ořechy a nacvičovali divadlo s doprovodem kytary. V pátek to u nás krásně vonělo. Společně jsme pekli vanilkové rohlíčky a linecké cukroví. Stihli jsme i nacvičovat koledy a připravit vánoční překvapení. Všem přejeme pohodové dny.

23. 11. 2018 S pozdravem kolektiv Domovinka


Krásné dny v Domovince

Všechny srdečně zdravíme na konci tohoto týdne. V pondělí jsme zahájili den nacvičováním divadelního představení. Později jsme šli nakoupit do města vánoční ozdoby a společně nachystali stromeček. Odpoledne jsme předčítali a trénovali paměť. V úterý jsme si znovu procvičovali divadelní představení, zdobili stromeček, stavěli betlém. Odpoledne jsme předčítali a sledovali film na přáni. Ve středu nás čekal den plný vánoční nálady. Nejprve jsme trénovali koledy s kytarou, poté nacvičovali divadlo, navštívili vánoční trhy a procvičovali jemnou motoriku při výtvarné činnosti. Ve čtvrtek jsme poctivě cvičili. Později jsme krásně nazdobili perníčky a vytvořili adventní věnce. Pátek byl naplněn přípravou na advent. Podnikli jsme výlet na nádhernou vánoční výstavu, vyrobili si vánoční ozdoby, byli jsme na návštěvě v pekle a shlédli překrásnou výstavu betlémů. Všem přejeme pohodové adventní dny.

30. 11. 2018 S pozdravem kolektiv Domovinka