leden 2019

První týden roku 2019

Zdravíme Vás v prvním týdnu nového roku. Zima se nám naplno ohlásila, tak se stala tématem celého týdne. V pondělí jsme si povídali o zimních sportech a vše co s nimi souvisí. Vyluštili jsme si i křížovku. Potom jsme navštívili knihovnu, kde jsme si zapůjčili interaktivní hru na téma doprava. Odpoledne jsme si chvíli četli a potom rozhýbali své tělo krátkých relaxačním cvičením. V úterý jsme si povídali o stolování a učili se orientovat v jednotlivých druzích jídla podle názvu. Téma "zima" nás neopustilo a vyrobili jsme si zimní koláž. Odpoledne jsme si přečetli pohádku "Jezerník" od autorky Aldony Liobyté. Ve středu jsme si řekli, jak je důležité nosit v zimě rukavice, procvičili jsme si orientaci v prostoru a čase. Potom jsme šli na kondiční procházku, během níž jsme měli možnost pozorovat sýkorky. Po obědě jsme procvičili jemnou motoriku výrobou ptáčků. Ve čtvrtek jsme se pustili do pečení. Vyzkoušeli jsme si práci s listovým těstem na sladký a slaný způsob. Procvičili si grafomotoriku a na chvíli jsme se protáhli na dvoře. Odpoledne jsme dokončili koláž na téma " Ptáci v zimě". Potom jsme hráli společenské hry. V pátek jsme si procvičili paměť a dozvěděli se zajímavosti ze života Vrány černé. Procvičili jsme si i psaní písmen. Využili jsme hezkého počasí a trochu se protáhli venku. Po obědě jsme si vyrobili z papíru každý svoji vránu.

Přejeme všem pohodový víkend.

Kolektiv Domovinka

Zimní čas

Zdravíme Vás v dalším krásném týdnu. Pondělí jsme začali důležitým nácvikem orientace na cestách v praxi. Kde můžeme přejít, kde musíme zastavit, mnohým dělalo velké problémy. Konec nácviku jsme zpříjemnili krásným překvapením v podobě výstavy o vzniku železnice na Opavsku. V úterý jsme trénovali paměť a grafomotoriku. Venku jsme pozorovali drobné ptactvo v rámci projektu. Odpoledne probíhal individuální nácvik tvoření slabik a slov. Ve středu jsme si procvičili jemnou motoriku tvořením zimních čepic. Venku jsme pozorovali a poznávali stromy. Odpoledne jsme měli nácvik se speciálním pedagogem na téma "zima". Ve čtvrtek jsme si vyzkoušeli slovní fotbal a vrhli se na pečení štrúdlů. Moc se nám povedl a zbyl i čas na krásnou procházku s objevováním nových ulic v okolí stacionáře. Odpoledne jsme četli a posléze i převyprávěli přečtenou pohádku o vlku a zajíci. Potom jsme se individuálně věnovali skládání slov, puzzlů a listování v knihách. V pátek jsme si zahráli logickou hru - obrázkové Sudoku. Potom jsme se vydali na procházku, kde jsme si prohlídli železniční přejezdy v okolí stacionáře a řekli si, jak se mají na takových přejezdech chovat chodci. Cestou jsme zhlédli garáže TQM. Po obědě jsme si procvičili matematiku společenskou hrou - Člověče nezlob se.

Přejeme pokojný víkend.

Kolektiv Domovinka

Zprávy z Domovinky

Zdravíme všechny v dalším krásném týdnu. Pondělí jsme zahájili poznávací procházkou v přírodě a návštěvou knihovny. Zde jsme si vybrali krásnou literaturu a zamířili na výstavu fotografií. Odpoledne jsme předčítali a procvičovali počítání při turnaji v kostkách. V úterý jsme si procvičili paměť, psaní a vyluštili křížovku. Potom jsme se šli podívat na soukromou sbírku prestižních světových značek automobilů a motocyklů. Odpoledne jsme pokračovali ve čtení knihy Kocour modroočko a poznávali úryvky z písní.

Ve středu se nám aktivita proměnila v krásnou zimní krajinu. Trénovali jsme jemnou motoriku, soustředění a grafomotoriku. Odpoledne se předčítala kniha a trénovala paměť při interaktivní hře na tabletu. Ve čtvrtek jsme při nácviku vaření upekli vynikající muffiny na dva způsoby, šunkovo-sýrové a kokosovo-čokoládové. Poté jsme se vydali do provozu, kde jsme trénovali nácvik přecházení silnice bez semaforu. V nákupním centru si každý vyzkoušel možnosti nakupování, včetně procházení kruhovým vchodem. V pátek byl krásný den, který rozdával radost. Navštívili jsme Domov pro seniory, kde jsme společně tvořili, zpívali, povídali si a vzpomínali. Nakonec jsme každého seniora obdarovali krásnou květinou.

Všem přejeme pohodový víkend.

Kolektiv Domovinka

Krásný lednový týden

Zdravíme všechny v tomto posledním lednovém týdnu. Pondělí bylo nádherně zasněžené, tak jsme toho využili a aktivitu měli venku. Postupně jsme zapojili kondiční cvičení, nácvik jemné i hrubé motoriky, soustředění a představivost.

Více je zdokumentováno na krásných fotkách. Odpoledne jsme trénovali paměť a shlédli film na přání. V úterý jsme si povídali o cizích jazycích. Společně nám to šlo krásně. Zazněla němčina, ruština, slovenština, polština, ale i italština a angličtina. Paměť, soustředění a psaní jsme trénovali křížovkou se zimní tajenkou. Po svačině jsme si zahráli elektronické společenské hry, u kterých jsme si ověřili své všeobecné znalosti.

Ve středu jsme se věnovali výtvarné činnosti a práci s jemnou motorikou. Využili jsme i sluníčka a šli na procházku spojenou s krásnou výstavou obrazů. Odpoledne jsme se věnovali předčítání a učení básně. Ve čtvrtek probíhala muzikoterapie a příprava bohatého občerstvení. Stihli si "odstrojit" vánoční stromek. Procházku jsme si zpříjemnili krmením drobného ptactva. V pátek probíhalo seznámení s dalším aktivizačním pracovníkem, posílení týmu všechny nadchlo a přivítání bylo velmi milé. Náš páteční čas byl mimo jiné ještě naplněn tréninkem paměti, výtvarnou činností, vytvořením nástěnky našich plánů a oblíbeným předčítáním.

Všem přejeme pohodový víkend.

Kolektiv Domovinka