květen 2019

V měsíci květnu jsme se věnovali zdravé stravě a vyrobili jsme si i obrovský banner, kde jsme vše správě zaznamenali a umístili. Nacvičovali jsme nakupování zdravých potravin, Motoriku jsme si procvičovali na výrobě včelího úlu a nádherných přání s krajkou. upekli vynikající rohlíčky s jablky a mákem. V kuchyni se vykouzlilo vynikající překvapení, a to domácí nudle na sladko, které jsme si předchozí týden vyrobili a usušili. Motoriku jsme si procvičovali na výrobě včelího úlu a nádherných přání s krajkou. V rámci terapie jsme dále navštívili holičství, park s naučnou trasou, lékárnu, kde jsme si ukázali různé druhy náplastí a obvazů a jedno dopoledne jsme si užili speciální program s Mauglím ve Slezském zemském muzeu. Ocitli jsme se v džungli, uviděli nevídaná zvířata, zbraně i poklad. Během putování jsme si mohli sáhnout na kůži slona, lebku vlka, odlitky stop šelem, pohladit paví pero a prohlédnout si hadí kůži. V rámci nácviku orientace ve veřejných službách jsme navštívili poštu, kde jsme se učili vypsat podací lístek a odeslat doporučený dopis. V rámci aktivit jsme se také věnovali životnímu prostředí. Konkrétně třídění odpadu. Vysvětlili jsme si, proč a jak by se měl odpad třídit a mimo stacionář jsme si ukázali druhy odpadních nádob. Také jsme se věnovali lidskému tělu. Vyrobili jsme lidskou kostru a povídali jsme si o různých částech těla a o jeho změnách při růstu. Jeden pátek byl velký sportovní den. Nechybělo kondiční cvičení, sportovní hry ani spousta smíchu při plnění soutěžních úkolů.

Počasí nás neodradilo od návštěv knihovny, kde jsme si půjčili oblíbené hrdiny v knižní podobě. Na den čarodějnic se kulturní sál proměnil ve velkou sešlost čarodějů a čarodějnic, které k nám zavítali i z blízkého Domova pro seniory. Akci doprovázel tanec, pohybová sportovní aktivita, vynikající jídlo a sdílená radost. Dále během květnových dnů probíhaly tréninky paměti a muzikoterapie s přípravou na soutěž "Začarovaná písnička." Další dny jsme zapřemýšleli u rybářského kvízu, procvičovali si grafomotoriku a soustředění. Na aktivitách mimo stacionář jsme poznávali historická místa v Opavě a učili se poznávat jarní květiny. Na zahradě jsme si zasadili mrkev, hrášek a cibuli. V druhé půlce května jsme vyrazili na krásnou výstavu obrazů s tématem galaxie. Dne 15.5. Proběhla soutěž "Začarovaná písnička", ve které za Domovinku soutěžili Jakub a Lucie. Soutěž probíhala v kostele Sv. Václava, Lucka se umístila na krásném 2. místě.

Ke dni maminek, který se slaví druhou květnovou neděli, jsme vyrobili přání a věnovali čas k výrobě vanilkovo-čokoládových srdcí pro maminky, babičky a tety.

V tomto měsíci se naši klienti zúčastnili Olympiády tělesně postižených sportovců, pořádanou Základní školou pro TP. Přivezli jsme poháry, medaile i krásné zážitky.