červenec 2019

Letní prázdninové dny jsme začali seznámením s novou pracovnici Pavlou a novými klienty. Zalévali jsme a starali se o naše záhonky na zahradě, trhali jsme rybíz a z něj vyrobili ovocnou limonádu. Z meruněk jsme vyráběli džemy a bublaninu, zákusek, tvarohovo-meruňkový štrúdl a z vypěstovaných bylinek různé druhy pomazánek na výrobu jednohubek. Zároveň jsme si vytvořili přírodní hnojivo na kytky. Ve volných chvílích luštili jsme křížovky, hráli společenské hry, zpívali, relaxovali u poslechu písniček na přání, barokní hudby a jiní trénovali čtení a psaní, nebo relaxovali u předčítání knih. Na tematické procházce jsme nasbírali kamínky a klacky, pro výrobu zvonkohry, kterou jsme vyrobili po vycházce a zašli na výbornou zmrzlinu.

Společně jsme procvičovali nakupování podsedáků, terapeutických pomůcek, ingrediencí na pečení, vaření a také materiálu na výrobu magnetických ryb. Navštívili jsme Innogy centrum a dozvěděli se spousta informací o elektřině a plynu a kreativní výstavu "Sochařský plenér." Vyluštili jsme nápovědu pomocí dekódovacího klíče a odebrali se vyhledat kešku v blízkosti Stříbrného jezera. Kešku se nám bohužel nepodařilo najít. Snad budeme mít příště více štěstí. Objevili jsme ale bunkr, pozorovali kačeny a labuť, určovali názvy stromů a rozkvetlé rostliny. Podařilo se nám obejít celé jezero a najít poklad.

Tento měsíc jsme se věnovali lidskému tělu, konkrétně plicím. Díky pomůckám jsme měli možnost ukázat si, jak plíce při dýchání fungují a jak vypadají, když člověk kouří.

Červenec jsme také věnovali planetám sluneční soustavy, a postupně jsme ve městě Opava vyhledávali planety - Slunce, Merkur, Venuši, Mars, Oppavii, Silesii a vyhledávali informace o Měsíci. Získané vědomosti jsme výtvarně ztvárnili pod názvem Slunce a Měsíc a zkompletovali jsme celý model sluneční soustavy.