červen 2019

V prvním letním měsíci jsme trénovali paměť, luštili jsme kvízy, křížovky, zasoutěžili si v připraveném AZ kvízu, probíhala muzikoterapie s písničkami na přání aj. V aktivitách vaření jsme se osvěžili přípravou lahodné domácí limonády a ledovým čajem s ovocem, upekli jsme bublaninu s třešněmi a vyrobili zmrzlinové a melounové poháry. Podařilo se nám i vyplít zahrádku, obrat rybíz a hrášek. Babičky v blízkém Domově jsme potěšili zpěvem.

V červnových dnech jsme navštívili např. holičství, muzeum ošetřovatelství, různé typy obchodů a nejednu cukrárnu, kde jsme ochutnávali zmrzliny, nacvičovali jsme nakupování i ve větším obchodě a vybírali zboží podle nákupního lístku. Jedno hezké odpoledne jsme prožili cestu za pokladem. Čekalo nás spoustu zapeklitých úkolů, nejen vědomostních, ale také pohybových. Procházeli jsme se po opavských parcích s mapou a hledali jsme významné sochy a památky. Výhrou byla bedna se sladkou odměnou. Když se teplota venku vyhoupla vysoko, vrátili jsme se ochladit domácí palačinkou s ovocem a smetanou. Ve volných chvílích jsme se učili zacházet s tabletem a počítačem a pracovali s výukovými programy.

Další letní týden jsme se vydali do nemocnice, kde nás v rámci našeho projektu Zdraví člověka, čekala procházka po jednotlivých budovách a pohotovostech.

V prostorách našeho stacionáře jsme přestěhovali a zabydleli naši novou kuchyň. Každý z nás přiložil ruku k dílu a společně vytvořil krásné zázemí.

První letní dny byly zpestřeny také výlety, jeden den jsme se koupali v bazénu, jeden den jsme namočili nohy v řece a další den, díky laskavosti a sponzorství jsme zažili nádherný den u manželů Baranových v Neplachovicích, kde jsme si užili nezapomenutelné chvíle, počínaje od grilování, zpěvu, přes koně, výtvarnou tvorbu až po kouzelnou přírodu.

V tomto měsíci jsme se věnovali i sportu. Na dvoře jsme si protáhli těla a zahráli sportovní hry a denně protáhli těla předobědní procházkou. Abychom se však trochu ochladili v těchto teplých dnech, začali jsme si vyrábět výtvarné dílo "Podmořský svět" a povídali si o životě pod vodou.